Életcélunk: Épüljünk Istenben, hogy építhessük Isten országát!

Tel.: 074-003-7607 forraskoziudv@gmail.com

Beszámoló a 2014 októberi EKKM találkozóról

Beszámoló a 2014 októberi EKKM találkozóról

Idén október 11-én került sor az évről-évre megrendezett Erdélyi Katolikus Karizmatikus Megújulás (EKKM) XI. Találkozójára. Erdély-szerte 15 közösség tartozik az EKKM-hez. A Rákóczi Centerben kapott helyet a rendezvény, melynek mottóját a szervezők Márk evangéliumából választották: „Jézus ránézett és megkedvelte”. (Mk 10,21)
2014 októberi EKKM találkozó
A helyi Forrás közösség tagjai néhány óra alatt liturgikus hellyé alakították át a sportcsarnokot, lehetővé téve, hogy a több mint 1000 résztvevő átélhesse az Istennel és egymással való találkozás örömét a közös dicsőítésben (melyet a marosvásárhelyi Magvető közösség dicsőítő csapata vezetett), szentségimádásban és szentmisében.
A találkozó ideje alatt gyerekfelügyelet volt a ferences nővéreknek köszönhetően, akik a Nardini óvodában látták vendégül a kicsiket. A fiatalok számára a Keresztirány ifjúsági szolgálat valamint a helyi Pitypang közösség szervez2014 októberi EKKM találkozóett programon.
2014 októberi EKKM találkozó

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16 lelkipásztor szolgáltatta ki a bűnbocsánat szentségét, többen közülük a teljes programon jelen voltak. Tamás József segédpüspök úr köszöntötte a résztvevőket, és áldását adta a találkozóra.
Találkozás a Szentháromsággal
A nap előadója David Payne
David PayneA nap előadója David Payne, az angliai Westminster-apátság székhelyű Katolikus Evangelizációs Szolgálat elnöke volt.
Bevezetőjében saját megtéréséről beszélt, az életében bekövetkezett csodákról: „Egy megtört szívből feltörő kiáltás Istenhez felszabadítja a mennyország hatalmas erejét annak az embernek az életében”, majd az édesanyák imájának erejét hangsúlyozta.
David szerint mindannyiunknak szükségünk van három alapvető találkozásra ahhoz, hogy Isten szeretetének misszionáriusai legyünk – Ferenc pápa szerint ez a keresztény ember küldetése.
A három részre osztott előadássorozatban az élő Jézust említette elsőként. Az Ő Szent Vére minden bűnt eltöröl, hiszen egy „természetfeletti tisztítószer”. Minden nap meg kell tisztulnunk a Szent Vér által, hogy a kegyelem elérjen hozzánk. A kereszt a világegyetem középpontja, innen származik minden élet. A keresztség által „szívátültetésben részesülünk”, a megtört, bűnös szív helyett egy újat kapunk, a feltámadt Jézus szívét, azáltal Krisztus él bennünk.
Az előadó kifejtette, hogy szükségünk van a Szentlélekkel való találkozásra is. Ismernünk kell Őt, kapcsolatban kell legyünk vele, mivel Ő az, aki lehetővé teszi számunkra, hogy Jézus Szent Vérében megfürödhessünk. A Szentlélek, a Vigasztaló, a Tökéletes Barát az egyetlen ellenszere korunk legrosszabb betegségének, a magánynak, Ő az, aki képes betölteni a szívünkben tátongó ürességet. „A Lélek gyümölcse pedig: szeretet, öröm, békesség, türelem, szívesség, jóság, hűség, szelídség, önmegtartóztatás. ” (Gal 5,22-23)
Az Atya szeretetét is meg kell tapasztalnunk ahhoz, hogy ne csak az értelmünkkel, hanem a szívünkkel is higgyünk. Az ima által minden nap rá kell hangolódnunk az Atya hangjára, be kell lépnünk az Ő jelenlétébe, és figyelnünk a szavaira. David Payne többször is idézte Ferenc pápát, az egyházfő szerint két szó összefoglalja az egész keresztény hitet: Abba – Atya. Az Abba kifejezésnek a mai magyar nyelvben talán az „édesapám” vagy a „papa” kifejezés felelne meg legjobban, egy bensőséges, istengyermeki viszonyt tükröz.
Szentségimádás, szentmise
A Szentségimádást Fülöp László gelencei segédlelkész vezette.
Szentségimádás, szentmiseSzent II. János Pál szerint az Atya szeretetét az Oltáriszentség előtt tudjuk megtapasztalni, ahol jelen van Jézus, aki az Út az Atyához. A Szentségimádást Fülöp László gelencei segédlelkész vezette. Szavaival az Úr Jézus felé terelte gondolatainkat, segített „mélyre evezni”, időt hagyva természetesen az elcsendesedésre is.
A Mária rádió által élőben közvetített hálaadó szentmisén László RezsőSzentségimádás, szentmise Kapnikbányán szolgáló plébános volt a főcelebráns. A lelkipásztor – aki közösséget vállalt a katolikus karizmatikus megújulással – a gazdag ifjúval kezdte beszédét, akire „Jézus ránézett és megkedvelte” (Mk 10,21), és akit meghívott, hogy kövesse Őt. Tudjuk a Szentírásból, hogy az ifjú nem teljesítette Jézus kérését, nem mondott le vagyonáról. Rezső atya szerint: „feltűnt, mint egy csillag, majd lezuhant”.
Rezső atya arra buzdított, hogy – miután a szentgyónásban megtisztítottuk lelkünket – szánjuk oda testünket-lelkünket, gondolatvilágunkat, mindenünket, amink van Jézusnak, engedjük, hogy Ő legyen életünk Ura. Kössünk vele szövetséget. Ne csak kívülről figyeljük Jézust, evezzünk a mélyre. Alapozzuk életünket a Tízparancsolatra. „Ha tehát hallgattok szavamra és megtartjátok szövetségemet, akkor az összes népek között különleges tulajdonommá teszlek benneteket.” (Kiv 19,5)
Kiemelte a krisztusi közösségek fontosságát: ahhoz, hogy gyarlóságunk, elesettségünk, visszatérő bűneink ellenére is Isten útján megmaradjunk, létfontosságú, hogy egy ilyen közösség legyen mögöttünk. „Az erdőn kívüli fát a természet jobban megpróbálja, azt a fát, amely a tisztáson van.” Saját életére is kitért, megköszönte a hittestvéreinek a lelki támaszt, a közösen átélt lelki élményeket.
A szentmisén a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz Plébánia Hálaluja ifjúsági zenekara szolgált.
Köszönet és hála
A szervezők köszönetüket fejezik ki dr. Botár Gábornak, a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz Plébánia plébánosának és László Attilának, a Szent György Plébánia plébánosának szolgálatukért, valamint azért, hogy felkarolták a találkozót, és segítettek annak szervezésében is.
Köszönet a helyszínt adó Rákóczi Center tulajdonosának, számos udvarhelyi vállalkozónak és magánszemélynek, akik hozzájárultak a találkozó létrejöttéhez.
Barabás Mózes